Oficjalna strona klubu Unia Jaksonow
  Sparingi

Braki kadrowe i mamy remis

W dniu  dzisiejszym ( 13.08.09 godz:18:30 ) Unia rozegrała kolejny sparing.W Żernikach Wrocławskich zespół osłabiony kadrowo zremisował 5:5 z zespołem Olimpii...
Bramki dla zespołu Unii zdobyli B.Dziembowski 2, W.Pogorzelski, A.Miedziński, R.Trybel z karnego.
Unia zagrała w bardzo osłabionym składzie.Zabrakło. K.Stachów, T.Adamskiego, R.Fuławki, B.Bagińskiego, M.Kostrzewy i P.Leśniaka

Bramki:
B.Dziembowski 2
A.Miedziński
W.Pogorzelski
R.Trybel

Skład Unii: M.Kuczyński -D.Karmalita, M.Tomaszewski, A.Kazuro, R.Kotfis -B.Dziembowski, A.Miedziński, R.Trybel, (zawodnik niezrzeszony) -W.Pogorzelski, J.Pierzecki

Eksperymentalny skład i zwycięstwo

W dniu dzisiejszym ( 09.08.2009 godz 17 Unia Jaksonów rozegrała kolejny mecz spraringowy.Zespół w meczu wyjazdowym pokonał Tarant Krzyżowice 5-1
Unia rozegrała mecz w osłabionym składzie.Zabrakło T.Adamskiego, D.Karmality, B.Bagińskiego, K.Stachów, M.Kuczyńskiego.
Bramki dla Unii zdobyli R.Trybel 3.( 1 z karnego W.Pogorzelski i M.Kostrzewa, Ponadto R.Trybel nie strzelił karnego,A nasz bramkarz M.Tomaszewski obronił rzut karny.

Bramki:
R.Trybel 3
M.Kostrzewa 1
W.Pogorzelski 1

Skład Unii: M.Tomaszewski- A.Miedziński, R.Fuławka, P.Leśniak, L.Pogorzelski -B.Dziembowski, A.Kazuro, R.Trybel, J.Pierzecki - W.Pogorzelski, M.Kostrzewa

Na zmiane wchodzili:
P.Kałuzinski

Upał i porażka

W dniu dzisiejszym( 02.07.2009 godz 17 ) Unia Jaksonów rozegrała kolejny sparing.Zespół zmierzył się z KS Polonia Bielany Wrocławskie.
Unia przegrała mecz 3:5. Bramki dla zespołu Unii zdobyli A.Miedziński,M.Kostrzewa i B.Dziembowski

Bramki:
M.Kostrzewa
B.Dziembowski

Skład Unii:
L.Pogorzelski - T.Adamski, D.Karmalita,Jakub Pierzecki, R.Fuławka- A.Miedzinski, B.Baginski, A.Kazuro, Jan Pierzecki - B.Dziembowski, M.Kostrzewa

na zmiane wchodzili:
M.Tomaszewski, W.Suchodolski

Zwycięska niedziela

W dniu dzisiejszym ( 26.07.2009 godz.16 ) Unia Jaksonów rozegrała kolejny sparing. Zespół zmierzył się z ligowym rywalem Olimpią Żerniki Wrocławskie..Unia wygrała mecz 8:4...bramki dla zespołu Unii zdobyli R.Trybel 3, B.Dziembowski 3 , A.Miedziński , R.Kotwis..

Bramki:
R.Trybel 3
B.Dziembowski 3
R.Kotwis

Skład Unii: K.Stachów - T.Adamski, L.Pogorzelski, B.Baginski, D.Karmalita - B.Dziembowski, A.Miedziński, J.Pierzecki, A.Kazuro - R.Trybel, W.Pogorzelski

Na zmiane wchodzili:
R.Kotwis,W.Sochodolski, M, Tomaszewski
.

Pierwsze koty za płoty....

W dzisiejszym meczu sparingowym rozegranym na boisku w Jaksonowie zespół Unii Jaksonów pokonał Orzeł Pustków Wilczkowski 5:3...
Bramki dla zespołu Jaksonowa zdobył M.Kostrzewa 3( jedna z karnego) R.Trybel i K.Kupczyński

Bramki:
M.Kostrzewa 3
R.Trybel
K.Kupczyński

Skład Unii: T.Reszyc- T.Adamski, R.Fuławka, L.Pogorzelski, D.Karmalita - B.Dziembowski, A.Miedziński, J.Pierzecki,A.Kazuro, M.Kostrzewa, R.Trybel

M.Kuczyński, R.Kotwis, W.Suchodolski, E.Kałuziński,P.Leśniak, K.Kupczyński

A JEDNAK AMBICJA JEST.....

W dzisiejszym meczu( 17 marca 2009) rozegranym na boisku w Żórawinie zespół Unii Jaksonów przegrał po cieżkim meczu z Juniorami KS Żórawina 0:1
Był to ostatni mecz kontrolny przed meczem ligowym.Zespół KS Żórawiny jest liderem klasy Okregowej Juniorów Starszych.
Unia Jaksonów wystąpiła w tym spotkaniu w eksperymentalnym składzie.Na bokoch obrony wystąpili dwaj pomocnicy M.Kostrzewa i A.Miedziński.A obronca D.Karmalita wystąpił na środku pomocy. Mecz zaczął się o godz 16:30. Bardzo dobrze przygotowaniu juniorzy w pierwszej odsłonie spotkania bardzo czesto goscił pod bramką Unii jednak zespół grał bardzo dobrze w obronie i próbował swoich sił w kontratakach.Wiele akcji było przerywanych na szesnastym metrze od naszej bramki.Mijały kolejne minuty a KS Żórawina naciskała.Jedna składa akcja i  piłka w naszej siatce. jednak sedzia odgwizdał spalonego.Kolejna niestety sytuacja już przyniosła bramke.Dość pechowo Unia ją stracila.Jeden z zawodników gospodarzy strzelił miedzy naszymi obroncami i nasz bramkarz niestety nie miał szans na skuteczną obronę.W pierwszej połowie Unia miała mało okazji jednak gdy już była pod bramką przeciwnika zabrakło zimnej krwi.Wysmienitą okazje miał D.Karmalita(minimalnie piłka poszła nad poprzeczką) Do przerwy wynik  0:1. Po wymianie kilku uwag Unia wyszła już bardziej zmotywowana.
Zespół Jaksonowa zagrał bardzo odważnie i druga odsłona była bardzo ciekawa.Obydwa zespoły stworzyły sobie kilka okazji.Jedną z nich mieli juniorzy jednak nasz testowany kolega Maciek popisał się wspaniałą paradą.Unia nie dawała za wygrana i chciała za wszelką cene wyrówanć.R.Kotwis umiescił piłkę w siatce jednak sedzia ponownie odgwizdał pozycje spaloną.Pod koniec drugiej odsłony szanse na wyrównanie miał M.Kostrzewa jednak przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.Mecz zakonczył się wynikiem 0:1
Podsumowując to spotkanie można powiedzieć że Unia zagrała bardzo dobre spotkanie.Dobrze w środku zagrał D.Karmalita i W.Pogorzelski którzy dość dobrze rozdzielali piłki.Na bokach obrony dobrze spisali sie M.Kostrzewa i A.Miedziński.Dobre zawody zagrał nasz bramkarz. ktory bronił dosc pewnie.Jedyny minus to brak napastnika.Nie było rządła.Dopiero na 15 min przed koncem gdy M.Kostrzewa zagrał z przodu cos się działo.
Jeżeli tak zagramy w lidze punkty same przyjdą.

Skład Unii.
Maciek(testowany) - T.Adamski, W.Pogorzelski, A.Miedziński, M.Kostrzewa - P.Sławski, R.Fuławka, D.Karmalita, B.Dziembowski - J.Pierzecki, Krzysiek(testowany)

na zmiane wchodzili :
K.Kuleta, R.Kotfis

Sedziował: Marcin Krzykowski (trener juniorów)

BEZ ŁADU I SKŁADU....nic się układa....

W dzisiejszym meczu (15 marzec 2009 ) rozegranym na boisku w Borowie zespół Unii Jaksonów doznał sromotniej porażki z gospodarzami BKS BORÓW aż 8:3..

Zespół Unii Jaksonów podchodził do meczu w bardzo optymistycznych nastrojach ostatnie wyniki świadczyły ze zespół gra coraz lepiej i gospodarze bedą mieli nie lada problemy.

Mecz zaczął się dość niespodziewanie. Zespół Unii już w pierwszej sytuacji wyszedł na prowadzenie..Niecelny strzał A.Miedzińskiego przypadkowo trafił pod nogi B.Dziembowskiego który dograł do T.Grabowskiego.Unia wyszła na prowadzenie.Jak się okazało było to jedyne 5-10 minut w którym zespół Unii zaprezentował w 1 połowie.Po upływie paru minut gospodarze doszli do głosu i dość szybko wyrównali.Silny strzał z okolicy 20 metrów.Rykoszet i remis.Później już było znacznie gorzej.Gospodarze dołożyli kolejnie trafienia.i do przerwy wynik 1:3. Bardzo duży wpływ na utrate ponosi nasza lewa strona pomocy.Poprostu kolega obraził się i nie chiał współpracować z nami. Unia w pierwszej połowie miała okazjie strzelecki.Indywidualnie akcja A.Miedzińskiego.(piłka obok słupka) Niecelny strzał T.Grabowskiego.M.Kostrzewa.Tuż nad poprzeczką.T.Adamski nieczysto przyjął piłke i minimalnie przestrzelił.
W przerwie zespół wymienił miedzy sobą kilka uwag i na drugą połowę wyszedł bardziej zmobilizowany.
Zespół Unii znowu początek drugiej połowy miał wyśmienity.Dośrodkowanie A.Miedzińskiego idealnie przyjął M.Kostrzewa i wynik 2:3.Zespół Unii dostał skrzydeł i chciał za wszelką cene wyrównać.Jednak zamiast wyrównania zespół dostał bramke na 2:4.Egoistycznie zagrał M.Kostrzewa.Zamiast dograć piłkę do lepiej ustawionego B.Baginskiego wolał strzelać.Niecelnie.Poszła konta...i strata bramki.Pózniej już było coraz gorzej.Błedna była zmiana ustawienia na trzech obronców.Piłkarze BKS-u wchodzili jak w masło i wystrzelali nas jak kaczki. W naszym zespole był totalny chaos i każdy grał gdzie chciał.Z taką postawą napewno nie zbudujemy drugiej Irlandii:-))) Mimo wysokiego prowadzenia zespół gospodarzy ciągle atakował.Unia tych sytuacji miała jak na lekarstwo .T.Adamski nie wykorzystał sytuacji sam na sam.(nietrafił w bramkę)
Dwukrotnie M.Kostrzewa niecelnie strzelał(raz obronca wybił z lini) Gdy wybiła ostatnia minuta meczu Unia zmiejszyła rozmiary porażki.Bramkarz gospodarzy wyszedł na 16 metr boska.Troche się zawachał do piłki doszedł A.Miedziński egoistycznie strzelił na bramkie.Mimo że miał lepiej ustawionego kolege.Piłka poszybowała nad bramkarzem jednak obronca gospodarzy trącil ją lekko.Do piłki doszedł T.Adamski i strzelił do pustej bramki.

Podsumowując ten mecz można powiedzieć totalna klapa.Liga za tydzień.a zespół zagrał bardzo kiepsko.
Błedne ustawienia taktycznie w połowie meczu dały się we znaki.Zespół nie może grać trzema obroncami.Skutki tragiczne.

Skład Unii:
Maciek(testowany)-T.Adamski, L.Pogorzelski, R.Fuławka, D.Karmalita- B.Dziembowski, A.Miedziński, B.Bagiński, M.Kostrzewa- T.Grabowski, W.Pogorzelski

na zmiane wchodzili:
K.Kuleta, J.Pierzecki, R.Kotfis, Krzysiek(testowany)

Sedzia: Jarosław Gawron

KOLEJNA WYGRANA.....

W dzisiejszym meczu rozegranym w Żernikach Wrocławskich zespół Unii Jaksonów pokonał miejscową Olimpie 5:3(2:2)

Mecz odbył się w bardzo dobrych warunkach atmosferycznych...w koncu idzie wiosna... .W raz z pogodą rośnie forma zespołu Unii Jaksonów. Z  zespołem Olimpii zawsze grało nam się dobrze i tym razem te prognozy się potwierdziły..Już za dwa tygodnie dojdzie do rewanżu, tym razem w lidze o punkty.Jest to nasz pierwszy ligowy przeciwnik.Z przebiegu meczu można wnioskować ze kilka treningów dobrze wpływa na morale i kondycje fizyczną druzyny
Mecz zaczął się spokojnie.Przez pierwszy kwadrans to zespół Unii prowadził grę.Kilka dokładnych zagran i efektem były akcje bramkowe zespołu gosci.Po upływie kolejnych minut gospodarze dochodzili do swojej dyspozycji i jako pierwsi zdobyli bramkę.Wine ponosi sedzia zawodów bowiem zawodnik gospodarzy był na pozycji spalonej.Strzał zawodnika..piłka odbija się od poprzeczki i napastnik strzela bramkę.Unia dąży do wyrównania lecz nieporozumienie w środkowej strefie boiska i napastnik gosci strzela obok bezradnego L.Pogorzelskiego.Typowy nasz błąd. Zryw Unii był natychmiastowy..Kilka dokładnych podań srodkowej strefie, podanie do boku D.Karmalita podbiegł kilka metrów i silnym strzałem strzelił bramkę kontaktową.W miedzy czasie silny strzał na bramkę gospodarzy M.Kostrzewy ląduje na porzecce. Tuż przed koncem pierwszej połowy A. Miedziński dokładnym prostopadłym podaniem otworzył drogę do bramki W.Pogorzelskiemu i wynik do przerwy 2:2.
Zespół w przerwie wymienił kilka uwag i na drugą połowe wyszedł bardziej zmobilizowany.Unia prowadziła grę jednak straciła bramkę.Bezsensowne wykopanie piłki przez L.Pogorzelskiego i piłka ląduje z powrotem jednak w bramce Unii. Zawodnik gospodarzy oddał bardzo dobry strzał. Unia Jaksonów nie dała za wygraną i dorzyła do remisu.W Pogorzelski dobrym podaniem obsłużył A.Miedzinskiego,ten zwidł obronce i wyłożył jak na tacy piłkę B.Dziembowskiemu który dopełnił formalnosci. Zespół Unii zdobył kolejną bramkę po rzucie karnym podyktowanym na faulu na W.Pogorzelskim.Pewnym egzekutorem był D.Karmalita. Dla Unii to było za mało i zdobyli bramkę numer 5. Strzelił ją poteżnym strzałem M.Kostrzewa.Bramka którą rzadko można zobaczyć  nawet na najwiekszych stadionach swiata. Unia miała sporo sytuacji.A.Miedziński nie strzelił z 2 metrów z głowki. Minimalnie przestrzelił B.Bagiński i dwukrotnie J.Pierzecki.
Zwycięstwo w pełni zasłużone. 5:3
W końcu tworzy się zespół....!!!!

Bramki:
D.Karmalita 2
M.Kostrzewa

Skład Unii Jakonów:

L.Pogorzelski- T. Adamski, R. Fuławka, D.Karmalita, D. Szcześniak - M. Kostrzewa, A. Miedziński, W. Pogorzelski, B. Bagiński - B.Dziembowski, Krzysiek(testowany)

J.Pierzecki, R.Kotfis

Sedziował: J.Pierzecki( I połowa)  P.Sagan( II połowa)

W KOŃCU POSZŁO......

W dzisiejszym meczu towarzyskim (1 marzec 2009 godz 14:00) rozegranym na boisku w Jaksonowie zespół gospodarzy pokonał C klasowy Tarant Krzyżowice 4:0

W tym spotkaniu zespół gospodarzy chciał pokazać że stać ich na dobrą grę.Mimo wielu trudnosci jakie obecnie są w zespole każdy chciał pokazać ze potrafi grać w piłkę.
Mecz zaczął się spokojnie dla obydwu drużyn. Z minuty na minutę obu drużyną przeszkadzała piłka.Goscie jak i gospodzarze mieli trudnosci z jej opanowanie.Pierwsze akcje zaczeli stwarzać gospodarze jednak napastnik B.Dziembowski raził nieskutecznoscią.W pierwszej sytuacji minimalnie przestrzelił.Kolejna sytuacja również nie przyniosła efektu.nie wiadomo czy zawodnik strzelał czy podawał, do piłki dopadł P.Rodak i piłka wylądowowała na poprzecce.Kolejne minuty nie przynosiły zadnego efektu .Obydwa zespoły stworzyły tak zwaną kopaninę i do przerwy wynik 0:0.W pierwszej odsłonie kontuzji nabawił się bramkarz Unii K.Stachów.Zastąpił go zawodnik z pola L.Pogorzelski.
W przerwie ostrą reprymede dał trener i zespół Unii wyszedł na boisko bardziej zmobilizowany.
Po rozpoczęciu drugiej połowy gospodarze bardziej przycisneli i przyniosło to efekt w postaci bramki.Rajd prawą flanką wykonał M.Kostrzewa i dokładnie zacentrował na głowę testowanego w zespołe Wojtka który popisał się celną główką.Kolejne akcje mnożyły się jedna za drugą.Druga bramką padła do bardzo dobrym krosowym podaniu A.Miedzińskiego za obronców gosci.Do piłki doszedł M.Kostrzewa i skierował piłkę obok bezradnego bramkarza.Kolejna dobra sytuacje zmarnował A.Miedziński do dobry dosrodkowaniu z rzutu rożnego T.Grabowskiego.Trzecią bramkę zespół zdobył do rzucie wolnym posrednim.M Kostrzewa huknął jak z armaty i goscie nie mineli szans na obronę.Kolejne sytuacje same się stwarzały a goscie niestety tych okazji mieli jak na lekarstwo.W ostatniej minucie meczu gosci dobił testowany kolega Tycjan który strzelił pieknie w same widły z okolicy 30 metra.
Zwyciestwo cieszy i to jest dobry prognostyk na przyszłość.
Klub serdecznie dziekuje Sedziemu Piotrowi Paluchowi za wzorowe prowadzenie tego spotkania.